hakkımızda.

image

Mokoros adını Botswana’da kullanılan bir kano türünden almıştır. Bu isim bilinmeyen bir yerde yani öğrenme alanında yolculuk etme isteğimizden dolayı tercih edildi. Mokoros olarak öğrenme alanında çıkacağımız bu macera için çok heyecanlıyız. Öğrenme alanında bir araştırma, geliştirme şirketi olarak sizden gelecek her türlü geri dönüşü bekliyoruz.

Bizim için ancak başkaları için yaşanan bir hayat anlamlıdır. Bu yüzden ilke olarak kendimize eğitimde fırsat eşitliğinin sağlanmasına katkı sunmak ve toplumsal fayda getirecek konularda öğrenmeyi arttırmayı koymuş bir sosyal girişimiz. Bu iki temel amaç doğrultusunda eğitim konusunda özellikle eğitmen gerektirmeyen ve ücretsiz ulaşılabilecek öğrenme araçları üretmeyi, toplumsal fayda getireceğini düşündüğümüz konularda da eğlenceli öğrenme deneyimleri yaratacak araçları sizlere ulaştırmayı hedeflemekteyiz.

Bu doğrultuda tasarım, öğrenme araçları, oyunlar, videolar, interaktif medyalar, deneyim alanları ve diğer yaratıcı çözümleri üretmeyi amaçlıyoruz. Bu süreç içerisinde kar amaçlı olmayan bir şirket olarak sürdürülebilirlik sağladığımız işleri yapıp eğer kar edebilirsek karımızı kapasite geliştirme için veya yine toplumsal fayda üretecek projeler ile değerlendirmek istiyoruz.

Back to Top